Klasa Kosmetyczna

Klasa kosmetyczna

Wybierając naukę w tej klasie uczniowie oprócz przedmiotów ogólnokształcących zapoznają się z podstawami dotyczącymi dermatologii; zasadami przeprowadzania zabiegów upiększających i leczniczych. W specjalnie do tego stworzonym gabinecie kosmetycznym mieszczącym się w szkole. Uczniowie klasy kosmetycznej nabywają umiejętności wykonywania różnych technik  masażu kosmetycznego oraz technik makijażu i kosmetyki.

• Biologia

Dlaczego warto wybrać tą klasę?

Uczeń klasy kosmetycznej zostaje przygotowany do zdania egzaminu maturalnego, jak również kształtuje postawę prozdrowotną, rozwija wrażenia i doznania estetyczne, opanowuje niezbędne elementy treści i umiejętności z zakresu kosmetyki. Ponadto nabywa wiedzę umożliwiającą kontynuowanie nauki w policealnych szkołach kosmetycznych i na uczelniach o kierunkach kosmetycznych, przygotowuje się do pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, SPA.

Uczniowie w klasie kosmetycznej regularnie uczestniczą w wykładach i warsztatach tematycznie związanych z ich profilem w skierniewickiej  PWZS. Uczelnia wspiera projekty szkolne związane z promowaniem zdrowego stylu życia.